Quicklinx: 7B66WS00 Mfr#: N6PATCH100OR
Length: 30.5m
Colour: Orange
Ordered upon request
Qty
Standard delivery Product out of stock. Due date unavailable.
Description
  • Snagless RJ45 clips help protect your network connections
  • 100% copper for outstanding value
  • 24-gauge wire for high-performance network connection
    Ensure high-performance capability for your demanding Ethernet applications, such as Power-over-Ethernet, using cables that include 24 AWG copper.
Product Description
StarTech.com 100ft CAT6 Ethernet Cable, 10 Gigabit Snagless RJ45 650MHz 100W PoE Patch Cord, CAT 6 10GbE UTP Network Cable w/Strain Relief, Orange, Fluke Tested/Wiring is UL Certified/TIA - Category 6 - 24AWG (N6PATCH100OR) - patch cable - 30.5 m - orange
Colour
Orange
Colour
Orange
Compliant Standards
RoHS, ETL - up to 650 MHz