Quicklinx: 7B65WS00 Mfr#: N6PATCH100GR
Length: 30.5m
Colour: Grey
Less than 10 in stock
Qty
Standard delivery Delivered within 3 working days
Description
  • Snagless RJ45 clips help protect your network connections
  • 100% copper for outstanding value
  • 24-gauge wire for high-performance network connection
    Ensure high-performance capability for your demanding Ethernet applications, such as Power-over-Ethernet, using cables that include 24 AWG copper.
Product Description
StarTech.com 100ft CAT6 Ethernet Cable, 10 Gigabit Snagless RJ45 650MHz 100W PoE Patch Cord, CAT 6 10GbE UTP Network Cable w/Strain Relief, Gray, Fluke Tested/Wiring is UL Certified/TIA - Category 6 - 24AWG (N6PATCH100GR) - patch cable - 30.5 m - grey
Colour
Grey
Colour
Grey
Compliant Standards
RoHS, ETL - up to 650 MHz