Quicklinx: CWSKWS00 Mfr#: SVA12DN4NEUA
Discontinued
Description
This power adapter is a direct replacement for the power adapters included with the following StarTech.com products: USB 3.0 / eSATA 4-Bay 3.5in SATA III Hard Drive Enclosure (S3540BU33E); 1U Rackmount 4-Bay 3.5in SATA / SAS External Hard Drive Enclosure (SAT35401U); 4 Bay eSATA USB 3.0 to SATA Hard Drive Docking Station (SATDOCK4U3E); 4 Bay USB 3.0 eSATA to SATA Standalone 1:3 HDD Hard Drive Duplicator Dock (SATDOCK4U3RE); USB 3.0 to 4-Bay SATA 6Gbps Hard Drive Docking Station (SDOCK4U33).
Specifications
Summary
Product Description
StarTech.com 12V, 6.5A DC Adapter - Universal - 78W - DC Adapter - Power Adapter (SVA12DN4NEUA) - power adapter
Device Type
Power adapter - external
Localisation
Australia, Japan, United Kingdom, Europe, North Asia
Input Voltage
AC 120-230 V
Output Voltage
12 V